Royal Class Tente; Pergola Sisteminde ithal mimari blockout kumaş kullanmaktadır. Blockout ;  5 yıl süre ile garantili, uluslararası geçerliliği olan tüm kalite belge ve sertifikalarına sahip ,yüksek kalitede üretilmiş PVC bloklardan oluşan bir membran çeşididir. Entegre tesisinde Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmektedir.Her türlü hava koşuluna dayanıklı olması, enerji tasarrufuna katkıda bulunarak doğa dostu olma özelliğini öne çıkarmaktadır.

Standart olarak krem , beyaz ve gri renklerde üretilen kumaş , doku açısından düz veya 3 boyutlu desenli olarak çeşitlenmektedir.

Blockout kumaş % 100 su geçirmez özelliğe sahiptir.Kumaşın içerisinde bulunan film tabakası ısı izolasyonu açısından etkin koruma sağlamaktadır.Bu karartma filmi güneşin ultraviyole ışınlarını filtreleyerek uygulama alanında soğuk-sıcak hava dengesi sağlayıp yalıtıma katkıda bulunmaktadır.

-30° soğuk ve +70° sıcak hava aralığına dayanıklı olarak tasarlanmıştır. PVC esaslı blockout kumaşın m² ağırlığı 850 gram olup, laklı (parlak yüzeyli) bir kumaştır.

En önemli özelliklerinden biri alev yürütmez olmasıdır.Böylece kumaşın yanma ihtimali ortadan tamamen kaldırılmıştır.

Su geçirmezlik özelliği, blockout kumaşın pergola sistemlerinde kullanılmasının başlıca sebebidir. Kumaş, pergola sistemine fitil ve contalar yardımıyla monte edilip yüksek derecede izolasyon sağlamaktadır.Böylelikle su sızdırmazlığını üst seviyede tutar.

Blockout kumaşlar, uygulama alanının yazın serin,kışın sıcak kalmasına katkıda bulunur.Ayrıca ses yalıtımına da katkısı vardır.

Mimari blockout kumaşlar maksimum derecede ısı, nem ve kir direnci sağlar. Sıkı dokumalı olması mukavemeti arttırıp yüksek atkı ve çözgü oranları ile kopmayı engeller.